Jdi na obsah Jdi na menu

19.ročník mezinárodního šampionátu Taekwon-Do Best of the best 2024.

Město Říčany bylo opět hostitelem mezinárodního šampionátu Best of the best v letošním roce se jí zúčastnili závodníci z Čech, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Ukrajiny.

article preview

Město Říčany bylo opět hostitelem mezinárodního šampionátu Best of the best v letošním roce se jí zúčastnili závodníci z Čech, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Ukrajiny. Celkem tedy přijelo z uvedených zemí 18 klubů, které reprezentovalo 216 závodníků. Tuto významnou sportovní událost zahájila místostarostka města Říčany paní Mgr. Hana Špačková a poté se již otevřely čtyři ringy pro první kategorie těch nejmladších sportovců. Naši nejmladší závodníci vybojovali během dopoledne celkem 39, medailí z toho11 zlatých,9 stříbrných a 21 bronzových. V poledne se rozjely kategorie juniorů a od 15,00 kategorie seniorů kde jsme získali dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. I v letošním roce se bojovníci utkali ve všech pěti oficiálních disciplínách a to cvičení sestav jednotlivců a týmů ( Tull),sportovní zápas ( Matsogi),speciální techniky ( Tuk Gi),silové přerážení ( Wiriok) a tradiční zápas ( Mobum Matsogi).Oddíly naší školy tedy reprezentovalo 31 závodníků, kteří vybojovali celkem 51 medailí. Našimi nejúspěšnějšími sportovci byli senior Jan Kundračík, v juniorech Petr Padevět, žácích Sára Meskařová, Vit Kocourek, Jáchym Kuttner, kteří získali dvě zlaté medaile. Mezi naše další úspěšné závodníky patří ziskem jedné zlaté medaile Sebastián Pothe, Kryštof Karas, Viktor Vacek, Štěpán Michalec a Lucie Jirsová. Skvělá umístění jsou výsledkem náročné přípravy sportovců, práce trenérů, ale i podpory našich partnerů. Rádi bychom tedy poděkovali hlavnímu partnerovi městu Říčany, Středočeskému kraji, Národní sportovní agentuře, pekárně Frydrych, autodopravě Libor Jirásek, firmě Super 2001 s.r.o. Autocentrum Fiat Roškota a Janoušek s.r.o., Pivovarské restauraci Uhřiněves, Resortu Oáza Říčany, firmě Braun Sportovní ceny Slaný, firmě Hayashi. Zvláštní poděkování patří panu Lennerovi Lenner Motors dovozci vozů MG za poskytnutí vozidel jak pro realizační tým, tak i dlouhodobě pro naše sportovce. Pořadatelem 19. ročníku mezinárodního šampionátu Best of the best opět byla domácí Škola Taekwon-Do ITF Kwang Gae z.s. za finanční podpory Města Říčany.

Respekt patří organizátorům, trenérům a rozhodčím.